INTERIÉR A PARKETY

Ochrana je výborná při aplikaci 2-3 vrstev laku podle druhu dřeva, jeho schopnosti absorpce a exponovanosti místa, u podlahových parket s vyšší pravděpodobností zátěže aplikovat 3 vrstvy laku.
Lak LE TONKINOIS je odolný proti oděru, úderu, je dobře omyvatelný a vytváří jeden z nejtrvanlivějších povrchů připomínajících sklo.
Zvláště před lakováním parket je nutné je perfektně obrousit, odstranit mastnotu, vosk a velmi důkladně je zbavit prachu (např. je vyluxovat).
Každou vrstvu nanášet rovnoměrně hladkým štětcem a to nejlépe s přírodními hedvábnými štětinami. Dodržovat lhůtu 24 hodin mezi aplikací jednotlivých vrstev.

LODĚ

Pro ochranu námořních lodí aplikovat 8 vrstev laku.
Nevyhlazovat mezi každou vrstvou, ale pouze před třetí a poslední tak, aby se odstranilo několik zrnek vzniklých na povrchu.
V roce 1964 získal lak LE TONKINOIS certifikaci pro námořní dopravu a je používán např. francouzským námořnictvem.

Lak LE TONKINOIS se velice snadno a rychle nanáší štětcem (či pistolí), odtáhne se tzv. sám od sebe, aniž by bylo nutné znovu namočit štětec. Doporučován je štětec s přírodními nejlépe hedvábnými chlupy.
Vysoká vydatnost představuje 20m2 na 1 litr laku a to na každé vrstvě u neabsorpčních materiálů, stejnou výhodu u dřeva pak počínaje druhým nátěrem.
Povrch, který má být lakován je nutné jemně obrousit, zbavit vlhkosti, mastnoty, vosku a prachových částic, aby se předešlo zrnění.
Při vyšší hustotě laku (prakticky je to možné pouze v zimních měsících) zahřát ve vodní lázni.
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat