INTERIÉR A PARKETY

Ochrana je výborná při aplikaci 2-3 vrstev laku podle druhu dřeva, jeho schopnosti absorpce a exponovanosti místa, u podlahových parket s vyšší pravděpodobností zátěže aplikovat 3 vrstvy laku.
Lak LE TONKINOIS je odolný proti oděru, úderu, je dobře omyvatelný a vytváří jeden z nejtrvanlivějších povrchů připomínajících sklo.
Zvláště před lakováním parket je nutné je perfektně obrousit, odstranit mastnotu, vosk a velmi důkladně je zbavit prachu (např. je vyluxovat).
Každou vrstvu nanášet rovnoměrně hladkým štětcem a to nejlépe s přírodními hedvábnými štětinami. Dodržovat lhůtu 24 hodin mezi aplikací jednotlivých vrstev.

Lak LE TONKINOIS se velice snadno a rychle nanáší štětcem (či pistolí), odtáhne se tzv. sám od sebe, aniž by bylo nutné znovu namočit štětec. Doporučován je štětec s přírodními nejlépe hedvábnými chlupy.
Vysoká vydatnost představuje 20m2 na 1 litr laku a to na každé vrstvě u neabsorpčních materiálů, stejnou výhodu u dřeva pak počínaje druhým nátěrem.
Povrch, který má být lakován je nutné jemně obrousit, zbavit vlhkosti, mastnoty, vosku a prachových částic, aby se předešlo zrnění.
Při vyšší hustotě laku (prakticky je to možné pouze v zimních měsících) zahřát ve vodní lázni.
„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde