Vaše otázky - naše odpovědi

Jaké je složení laku ?

Lak LE TONKINOIS je upraveným olejem ze lněných semen s dílem čínského dřevěného oleje z vlašského ořechu.

Jaká je vydatnost laku ?

Lak LE TONKINOIS pokryje 20 m2 na 1 litr laku u neabsorpčních materiálů u první vrstvy u absorpčních materiálů pak cca 16 m2.

Kolik vrstev laku je nutné aplikovat podle druhu podkladu ?

Pro podklad v exteriéru 4-5 vrstev, pro podklad v interiéru 2-4 vrstvy. Pro námořní lodě 8 vrstev. Čím více vrstev je provedeno, tím je ochrana vyšší.

Lze lak aplikovat štětcem, pistolí, válečkem či houbou ?

Lak LE TONKINOIS lze aplikovat vším nářadím obvyklým pro barvy.

Jakým způsobem se použité nářadí čistí ?

Ředidlem S 6006.

Je lak připraven přímo k použití ?

Ano, lak LE TONKINOIS je připraven k použití a neředí se. V případě vyšší hustoty laku (což je možné jen při jeho uchování v chladu) je možné zahřát plechovku ve vodní lázni.

Při jaké teplotě má lak optimální tekutost pro snadnou aplikaci ?

Při teplotě cca 25oC.

Na jaké podklady je lak vhodný ?

Lak LE TONKINOIS je universální. Je vhodný pro všechny druhy dřeva pro venkovní i vnitřní použití. Rovněž je vhodný i pro veškeré odmaštěné kovy. Je speciálně vhodný na moře - při použití na palubě není kluzký a je vhodný pro aplikaci i pod čárou ponoru.

Je třeba podklad úplně obrousit před aplikací laku ?

Před nátěrem je třeba povrch, který má být lakován přebrousit, vyhladit, zbavit vlhkosti a zejména odstranit nečistoty a prachové částice aby se předešlo zrnění.

Je možné přelakovat nějaký podklad již natřený ?

Pokud je barva nová či ve velmi dobrém stavu, stačí ji jemně přebrousit (a zbavit prachu), tak aby lak LE TONKINOIS hladce přilnul na povrch.Pokud je barva již nekvalitní a odlupuje se, je vždy nutné ji naprosto odstranit až na holé dřevo a dále odstranit rovněž všechny nečistoty a prach.

Je lak vhodný i pro teakové dřevo ?

Ano, lak LE TONKINOIS je vhodný i pro aplikaci na teakové dřevo. Nový výrobek firmy JOUBERT & CIE je však speciálně určený právě na teakové dřevo, s důrazem na vysokou odolnost pro použití v exteriéru. Teakové dřevo je před nátěrem vždy nutné přebrousit tak, aby zbělelo a poté již jen jemně přebrousit první vrstvu laku.

Dokáže tento lak zpomalit, případně zastavit působení rzi ?

Ano, lak LE TONKINOIS má antikorozní účinky a jím ošetřené odmaštěné kovy získají stálou ochranu. Pokud je aplikován na díly s počátečním vytvářením rzi, její působení se zastaví.

Je možné získat matový vzhled ?

Ano, přidáním gelové matující hmoty GELOMAT do posledního nátěru a to v těchto poměrech:

VELMI MATNÝ VZHLED1 díl gelomatu : 1 díl laku
SATÉNOVÝ POLOMATNÝ1 díl gelomatu : 2 díly laku
SATÉNOVÝ POLOLESKLÝ1 díl gelomatu : 3 díly laku
Jaká je doba schnutí ?

Proti prachu za cca 2 hodiny, tvrdý za cca 8 hodin a pro nový nátěr za cca 24 hodin.

Je tento produkt jedovatý ?

Lak LE TONKINOIS není jedovatý ani nebezpečný. Neobsahuje aromatické látky, škodlivá rozpouštědla, látky s obsahem chlóru ani UV-stabilizátory a nevyvíjí žádné škodlivé plyny.

Vykazuje nějaký zápach ?

Slabý, je prakticky bez zápachu. Při práci přesto dodržujte základní hygienické předpisy: pracovat ve větrané místnosti, nejíst, nepít, nekouřit, chránit před dětmi.

Jedná se o hořlavinu ?

Nejedná se o hořlavou kapalinu dle ČSN 65 0201. Dle francouzské normy patří do třídy M2.

Je tento lak ověřovaný - kontrolovaný ?

Ano, je kontrolovaný a ověřovaný ve Francii a dále pro Švédsko, Německo, Belgii, Norsko,.. a všechny země EU. V České republice byl certifikován Zkušebním ústavem lehkého průmyslu pod číslem 005 0017 113/A.

Jak dlouho lze lak uchovávat ?

V pevně uzavřeném obalu po dobu 5 let. Po otevření cca 1 rok.

Jak lze získat maximální odolnost laku ?

Vždy je nutné dodržet pracovní postup. Čím více vrstev je aplikováno, tím vyšší bude odolnost. Výrobce uvádí, že v mimořádných případech pro získání maximální odolnosti je nutné lak zahřát na 70oC a při této teplotě jej také aplikovat. Tak je vrstva mimořádně tenká a tím je možné aplikovat více vrstev. Například na lodi "Kristina" pana Onassise je 25 vrstev laku LE TONKINOIS.

Jak postupovat pokud je lakován předmět s antikvární hodnotou ?

Předmět jemně obrousit např. pemzou či jemným vodou lehce navlhčeným abrasivním papírem. Zajistit, aby byl podklad čistý tj. důkladně odstranit vše obroušené, vosk, mastnotu a zejména prachové částice (možné i vyluxovat). Aplikovat 4 vrstvy.Máte na nás další otázku? Napište nám ji a my Vám na ní v nejkratší možné době prostřednictvím této stránky odpovíme...:
Vaše jméno:
Vaše tel. číslo:
Váš e-mail
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat